INTEGRUOTA LIETUVIŲ K. IR DAILĖS PAMOKA „SAKMĖS. TOTEMINIAI AKMENYS“ (5 – 6 klasės)

 

Mitologiniai akmenys Lopaičių alkakalnyje

 

Per lietuvių kalbos pamokas aiškinomės tragiškus baltų istorijos puslapius, o skaitydami mitologines sakmes gilinomės į paslaptingą mitinį pasaulį, kuris tolimas, nematomas ir neapčiuopiamas. Aiškinomės ir apie toteminius akmenis, kurie mūsų protėvių buvo garbinami, apipinti liaudies padavimais. Daug nuostabių vietų yra Lietuvoje, kurios skatina mokinius domėtis gimtojo  krašto mitologine praeitimi, mokytis suvokti, jog akmens slaptinga galia ne tik senovėje traukė žmogaus akį, bet veikia ir šiandienos žmogų. Toks kampelis, apgaubtas paslapties, yra ir Lopaičių alkakalnis. Čia mokiniai ne tik pamatė  mitologiškus ženklus (Saulės garbinimo vieta ant piliakalnio viršaus, toteminiai akmenys – su veidu, su įspaustu kairės rankos delnu, su žvaigždynais, su širdelėmis – meilės akmuo (prisiminėme jautrią meilės istoriją apie šį akmenį), vaisingumo akmuo, miegančio milžino akmuo – atsiguli ant jo ir norisi miego, migdo – reiškia gydo), išgirdo daug pasakojimų apie akmenų atsiradimą, jų paslaptis, bet galėjo ir prisiliesti prie jų, pajausti slypinčią jėgą, galią...  Buvo gera žinoti, jog ir mes paliekame savo akmenėlį čia, prie norų išsipildymo akmens. Ne šiaip akmenėlį (per dailės pamokas mokiniai su dailės mokytoja A. Bagužiene išsiaiškino baltų simbolius, pasiruošė akmenukus), o tą, kurį spaudėme savo delnuose dekoruodomi baltiškaisiais simboliais, į kurį sudėjome slapčiausius savo norus, viltis... Šie akmenys, Lopaičių alkakalnį gaubianti istorija, mitologinė paslaptis, tvyranti ramybė, tyla palietė ir paveikė mokinius, sužadino norą domėtis mūsų gilia praeitimi...

Lietuvių k. mokytoja V. Leipuvienė

 

 


 

Mieli tėveliai,

Informuojame, kad nuo 2016-10-10  iki 2017-01-18 2 klasės mokiniams Telšių ,,Ateities“ progimnazijos  baseine vyks plaukimo pamokos. Prašome pasirūpinti, kad vaikai į baseiną nevyktų nešvariais riebaluotais plaukais, reikalinga turėti: – maudymosi kostiumėlį, dušo želę arba muilą, plaušinę, gumines šlepetes, maudymosi kepuraitę (geriausiai tiktų guminė), rankšluostį. Plaukai turi būti supinti į kasą arba surišti taip, kad lengvai tilptų po kepuraite. Įspėkite, kad vykstant į baseiną jūsų vaikai vertingus daiktus (pinigus, telefonus, laikrodžius, papuošalus ir kt...) paliktų pas klasės auklėtoją Ritą Mineikienę, už paliktus dingusius daiktus lydintis mokytojas ir baseino prižiūrėtojai neatsako. Kadangi jūsų vaikai mokosi jungtinėje klasėje, mokinius į baseiną lydės socialinė pedagogė – mokytojo padėjėja Rima Jurevičiutė.

Plaukimų grafikas

 


 

 

 

Paskutinę rugsėjo mėnesio dieną Eigirdžių pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokiniai ir priešmokyklinės, ikimokyklinės grupės vaikai kartu su savo mokytojomis E. Jonušiene, R. Mineikiene, E. Vitkiene, V. Kačinskiene rinkosi į rudens spalvomis nuspalvintais lapais išpuoštą salę. Vyko tradicinė ,,Rudens šventė“. Visų dalyvių laukė įvairios užduotys: linksmos judriosios varžybos, taikliausio klasės metiko rinkimai, mįslių minimas, senovės lietuvių posakių aiškinimasis. Baigiantis šventei visi dalyviai pasivaišino obuoliais ir išsiskirstė, pažadėję aktyviai dalyvauti ,,Rudens darbelių“ parodoje.

Pradinių klasių vyr. mokytoja E. Vitkienė

 

 


 

 

 

 

Sveikinimas mokytojų dienos proga

 


 

Prisijunk prie mūsų!

Dabar naršo

We have 5 guests and no members online